Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Artykuł:  Okna dachowe OKPOL wyróżnione

Blog:  oknadachowe
Data dodania: 2015-05-25
wyślij wiadomość


    Miło nam poinformować, iż w tegorocznej edycji Konkursu TOPTEN 2015 uhonorowane zostały wyróżnieniami nasze modele : ISO I6, ISK I3, ISO I3.
Celem konkursu było wskazanie inwestorom, projektantom, firmom budowalnym najlepszych technicznie, efektywnych energetycznie okien i drzwi.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Okna OKPOL nagrodzone w konkursie TOPTEN OKNA 2015


Aż trzymodele okien OKPOL znalazły się wśród najwyżej ocenionych wtegorocznej edycji konkursu TOPTEN 2015 na najlepszą stolarkę budowlaną.


Okna typu ISO I6, ISK I3 i ISO I3 wskazano w gronie dziesięciu najlepszych modeli okien dachowych wybranych przez wskazanych w tegorocznej edycji konkursu adresowanego do producentów oraz dystrybutorów stolarki okiennej i drzwiowej dostępnej na polskim rynku.


ISO I6 - to drewniane okno obrotowe, z pakietem trzyszybowym z hartowanego szkła,wypełnionego gazem szlachetnym - argonem, charakteryzujące się współczynnikiem przenikania ciepła Uw =1,0 W/m²K i współczynnikiem przenikania ciepła szyby Ug = 0,68 W/m²K. W standardzie jest bogato wyposażone - podobnie jak inne wyróżnione w tegorocznej edycji konkursu okna firmy OKPOL – w nawiewniki,klamkę z kluczykiem, łatwo zmywalną i antyroszeniową szybę zewnętrzną, cztery uszczelki.


ISK I3 –to okno drewniane, uchylno-przesuwne, także z trzyszybowym pakietem,ale wypełnionym kryptonem, o współczynniku przenikania ciepła napoziomie Uw = 0,8 W/m²K i współczynniku przenikania ciepła szybyUg = 0,5 W/m²K.


ISO I3 –to drewniane okno obrotowe, superenergooszczędne o współczynnikach Uw = 0,93 W/m²K i UG = 0,5 W/m²K, z dwukomorowym pakietem szybowym,wypełnionym kryptonem.


Celem konkursu - organizowanego przez Dolnośląską Agencję Energii i Środowiska - jest wskazanie inwestorom, projektantom, firmom budowlanym dziesięciu najlepszych technicznie, efektywnych energetycznie okien i drzwi w każdej z kategorii.


W konkursie obok okien połaciowych oceniano okna pionowe z PCV, drewniane i metalowe oraz drzwi zewnętrzne. Była to trzecia edycja konkursuTopTen.


W ocenie okien połaciowych uwzględniano wybrane parametry opisane w normie PN-EN14351-1+A1:2010 (m.in. wodoszczelność, klasę odporności naobciążenie wiatrem czy wskaźnik oddawania barw szyby Ra) oraz efektywność energetyczną określaną według metodologii załączonej do regulaminu.


Podstawowym warunkiem udziału była dostępność rynkowa zgłoszonych do konkursu wyrobów oraz aktualne badania wykonane przez akredytowane laboratorium polskie lub zagraniczne, potwierdzające deklarowane parametry stolarki.


W ramach konkursu przeanalizowano łącznie produkty 246 producentów stolarki. W kategorii okna dachowe oceniano 36 produktów z 9 firm. Do szczegółowej analizy przeszło 21, z których 10 znalazło sięw ścisłej czołówce, wśród nich 3 modele okien z firmy OKPOL.

Artykuł:  WYBIERAMY OKNA POŁACIOWE DO DOMU I MIESZKANIA

Blog:  oknadachowe
Data dodania: 2015-05-22
wyślij wiadomość

blog budowlany - mojabudowa.pl

Kąt nachylenia dachu i funkcje pomieszczenia - to najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas szukania idealnych okien . Powinny one zapewnić odpowiednią ilość światła,wentylację i widoki.


Światłona poddasze.

Żeby zapewnić odpowiednią ilość światła w przeznaczonych do zamieszkania pomieszczeniach użytkowych na poddaszu, konieczne jest zainstalowanie w nich okien  połaciowych. Generalna zasada mówi, że powierzchnię okien dachowych dobiera się proporcjonalnie do wielkości podłogi, a 1 m2 szyby okiennej pozwala na na świetlenie od 8 do 10 m2 podłogi.

Co ważne, ilość światła możemy zwiększyć, montując kilka okieno takiej samej powierzchni jak jedno duże. Mogą one być zamontowane obok siebie, jedno nad drugim lub w różnych miejscach –wszystko zależy od możliwości technicznych i koncepcji architektonicznej oraz dopasowania do potrzeb użytkowników.

Światło powinno równomiernie rozkładać się po całej powierzchni pomieszczenia, zapewniając dobrą widoczność osobom z niegokorzystającym.

Na ograniczenie naturalnego światła możemy sobie pozwolić jedynie w niektórych pomieszczeniach na poddaszu takich, jak łazienka,garderoba, suszarnia czy spiżarnia.


Widoki z góry. Nie tylko w niebo.

Ważnym czynnikiem wpływającym na wybór wielkości okien i ich liczbę jest kąt nachylenia dachu – im mniejszy jego spadek, tym dłuższe powinnobyć i tak np. przy nachyleniu dachu od 38º do 48º oknopowinno mieć długość ok. 160 cm, natomiast przy nachyleniu powyżej 62º - wystarczy o długości 98 cm. Stosowanie się do tej zasady pozwala na uzyskanie najlepszego widoku zarówno dla osoby stojącej jak i siedzącej w pomieszczeniu.

Okna połaciowe powinny być montowane na wysokości od 100 cm do 120 cm nad podłogą, a ich górna krawędź powinna sięgać do wysokościok. 200 – 205 cm. Umożliwia to użytkownikom patrzenie przed siebie, a nie tylko w górę. Z drugiej strony pozwala to także na zagospodarowanie przestrzeni pod oknami i przechodzenie obok nich bez konieczności pochylania się, nawet gdy skrzydło jest otwarte.


Właściweokno na właściwym miejscu

Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Polsce wymiana całego powietrza w mieszkaniu powinna następować co godzinę. Cyrkulacja powietrza zapobiega powstawaniu wilgoci w pomieszczeniu, wpływa też dobrze na samopoczucie użytkowników. W oknach połaciowych zapewniają ją nawiewniki, które spełniają swoją funkcję nawet przyzamkniętych oknach.

Istotny z punktu widzenia komfortu użytkowania jest także sposób otwierania – jeśli ściana kolankowa jest niezbyt wysoka(ok. 100 cm), sprawdzają się z górnym otwieraniem. Dzięki temu można umieścić pod nimi meble. Natomiast, gdy górna krawędź okna sięga 205 cm i wyżej, wygodniejsze będą okna zdolnym otwieraniem. Na polskim rynku dostępne są także okna opodwyższonej osi obrotu w ¾ długości skrzydła oraz nowość -okna uchylno-przesuwne, które można znaleźć w ofercie firmy Okpol ze Skarbimierza, umożliwiające swobodne podejْście do okna, bezpieczną ewakuację oraz komfortowe ustawienie skrzydła do umycia zewnętrznej szyby. Podczas otwierania, skrzydło w tych oknach unosi siوnazewnàtrz i nie zajmuje przestrzeni wewnàtrz poddasza, tym samymgwarantuje lepsze zagospodarowanie powierzchni przy oknie.

Abyzapewnić odpowiednią izolację cieplną i wyeliminować tzw.mostki termiczne, należy zastosować tzw. niski montaż - osadzićokno tak, aby jak najmniej wystawało ponad powierzchnię połacidachowej. Natomiast, aby zapewnić dobrą cyrkulację powietrza i maksymalne doświetlenie, wnęka powinnabyć wykończona pionowo pod oknem i poziomo nadnim.

Podoknem powinno się także znaleźć źródło ciepła, dziękiczemu ogrzane powietrze będzie napływało do pomieszczenia, anie uciekało z niego. Z kolei ewentualny parapet powinienzapewniać swobodną cyrkulację powietrza.

Ogromnieważny jest precyzyjny, zgodny z instrukcją montaż, który dajegwarancję funkcjonalności, komfortu i bezpieczeństwaużytkowania okien przez wiele lat.


Materiał ma znaczenie

Do produkcji ram okien połaciowych stosowane jest warstwowo klejone drewno lub PVC. Producenci zapewniają, że nowoczesne technologie produkcji ram drewnianych sprawiają, że nie wypaczają się one iprzez lata zachowują ładny wygląd. Co więcej, w przypadku okiendrewnianych klient może wybrać sobie zewnętrzny kolor oblachowaniadopasowany do pokrycia dachu, jak również kolor stolarkidopasowując go do koloru wnętrza. Okna z PVC są stosunkowo tańsze,mogą być stosowane także w pomieszczeniach o wyższej wilgotności,jak łazienka, kuchnia czy suszarnia.

Zarównow przypadku okien drewnianych jak i z PVC producenci oferują je zróżnymi współczynnikami energooszczędnościUw (to współczynnik przenikania ciepła dla całego okna). Np.Okpol ze Skarbimierza stosuje specjalne uszczelki piankoweQ-LON, pakiety szybowe z przestrzeniami wypełnionymi argonem lubkryptonem, a wprowadzona przez tego producenta technologiaSuper Thermopozwalana uzyskanie lepszychparametrówenergooszczędności dla całego okna bez konieczności stosowaniadodatkowych bloków termicznych. W efekcie podczas gdydostępne na rynku ciepłe okna charakteryzują się współczynnikiem przenikalności na poziomie 1,3-1,4 W/(m˛K),Okpol oferuje standardowe okna o współczynniku Uw = 1,2 W/(m˛K).

Podobniejak inne produkty oferowane na europejskim rynku, okna powinnymieć certyfikat CE zgodny z europejskimi normami dotyczącymizdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Producenci sązobowiązani do załączenia informacji o podstawowych parametrachokna, także o jego współczynniku przenikania ciepła Uw.



Artykuł:  Dlaczego warto kupić okno dachowe ISO E3

Blog:  oknadachowe
Data dodania: 2015-05-06
wyślij wiadomość

Kiedy pani Małgorzata, projektantka wnętrz z Wrocławia, zdecydowała się na budowę własnego domu, długo samodzielnie szukała najlepszych materiałów budowlanych. Porównanie parametrów dostępnych na rynku okien dachowych różnych producentów skłoniło ją do wyboru okna obrotowego ISO E3 z Okpolu. Zobaczmy dlaczego. 

Zdecydowałam się na zakup tych okien, bo przemawiało za tym 10 ważnych argumentów zebranych w jednym oknie, których w takiej kumulacji nie miały porównywane przeze mnie okna konkurencji – opowiada nam pani Małgorzata.  Duże znaczenie miała długoletnia gwarancja na okna i szyby, która daje poczucie bezpieczeństwa w przypadku kłopotów z użytkowaniem stolarki, oraz wysoki współczynnik energooszczędności, który w czasach, gdy systematycznie rosną koszty ogrzewania, pozwala na spore ich ograniczenie.

Okpol daje 10 lat gwarancji na okna ISO E3 i 20 lat gwarancji na szyby, a wspomnianywspółczynnik energooszczędności dla tych okien dachowych wynosi Uw = 1,2 W/m²K i jest osiągany bez konieczności stosowania dodatkowych bloków termicznych. Okna obrotowe ISO E3 to nowość w ofercie tej firmy. Skrót ISO oznacza okna z linii Insygno (I), drewniane – sosnowe (S), obrotowe (O), a E3 to pakiet dwuszybowy wypełniony argonem, z zewnętrzną szybą hartowaną i samoczyszczącą.

Zastosowany przez producenta system montażu na narożnikach to z jednej strony ukłon w stronę klientów, bo, jak zapewnia Okpol, dzięki temu rozwiązaniu okno jest stabilniejsze w połaci dachu niż przy stosowaniu montażu na kątownikach. Z drugiej strony korzystają na tym również firmy montujące stolarkę, gdyż usprawniona została ich praca dzięki ograniczeniu czasu montażu.

Wysoką energooszczędność tego modelu uzyskano między innymi przez zastosowanie w oknie uszczelki piankowej Q-LON, która wpłynęła na zaklasyfikowanie wyrobu do najwyższej, czwartej klasy szczelności.  Okno z taką uszczelką jest bardziej szczelne, a więc energooszczędne i do tego znakomicie wygłusza pomieszczenie – podkreśla pani Małgorzata, wrocławianka, która zdecydowała się na zamontowanie obrotowych okien z Okpolu w swoim własnym domu.

Kolejny element uszczelniający to cztery uszczelki, z czego dwie obwodowe zamontowane są wzdłuż całego obwodu skrzydła. Zostały zastosowane po to, aby przy większym wietrze użytkownicy tych okien nie odczuwali podmuchów powietrza przenikających przez okna do pomieszczenia. Także to rozwiązanie systemu uszczelnień przyczyniło się do uzyskania czwartej, najwyższej klasy szczelności.

Podwyższoną energooszczędność okien (Uw = 1,2 W/m²K) Okpol osiągnął dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii produkcji. – Wizualnie okno z Okpolu z wyższym parametrem cieplnym prezentuje się lepiej od okien innych producentów, którzy taki parametr osiągają przez zastosowanie dodatkowych bloków termicznych ze styropianu. Użytkownik widzi je od środka. Niekorzystnie wpływają one na wygląd okna, dlatego zdecydowałam się na wybór cieplejszych okien, ale też ładniej wyglądających – kontynuuje pani Małgorzata, która z wykształcenia i zawodu jest architektem wnętrz.

Panią Małgorzatę przekonało też zastosowanie przez Okpol do produkcji tego modelu okna stolarki z klejonego drewna sosnowego Solid+. – Wiem, że samo drewno sosnowe jest dość miękkie. Zastanawiałam się, jak to wpłynie na wytrzymałość i trwałość okna. Tymczasem u producenta uzyskałam informacje, że sosna jest najbardziej popularnym materiałem stosowanym przez producentów do produkcji stolarki w oknach dachowych. Dzięki zastosowaniu stolarki opartej na klejonce uzyskuje się bardzo stabilną i trwałą konstrukcję okna. Grubość stolarki (130 mm) dodatkowo zwiększa jej stabilność, trwałość i energooszczędność. Taka stolarka jest trzykrotnie malowana lakierem ekologicznym, co z kolei nadaje jej wyjątkowe walory estetyczne – jest niezwykle gładka oraz odporna na działanie czynników zewnętrznych wpływających na starzenie się drewna– kontynuuje pani Małgorzata.  Co ważne, ułożenie słojów w elementach klejonej stolarki jest tak dobrane, że użytkownik nie widzi, że okno jest klejone.

oknadachowe
blog ekspercki
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 15907
Komentarzy: 0
On-line: 9
Wpisów: 5 Artykułów: 12 Galeria zdjęć: 12
o nas
Doradca Techniczno-Handlowy
o firmie
OKPOL polska firma z ponad 24-letnim doświadczeniem w produkcji i wyłazów dachowych. Siedziba główna oraz zakład produkcyjny firmy mieszczą się w województwie opolskim w gminie Skarbimierz – Osiedle. W przeszłości w 1939r był to teren niemieckiego lotniska ...
ARCHIWUM WPISÓW
2019 kwiecień
2015 grudzień
2015 listopad
2015 sierpień
2015 lipiec
2015 czerwiec
2015 maj

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik
Inne blogi dla projektu :
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 433
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 405
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 279
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 174
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 162
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 139
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 117
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 117
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 115
magnat100.mojabudowa.pl - wpisów: 112
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 105
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
mwas2016.mojabudowa.pl - wpisów: 90
magkul.mojabudowa.pl - wpisów: 90
m-110b.mojabudowa.pl - wpisów: 90
kofola35.mojabudowa.pl - wpisów: 90
jelonek-rex.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń